Nowoczesne ogrodzenie domu – od paneli po bramę

Grodzić się każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi – tak można byłoby przekształcić tekst znanej piosenki Jerzego Stuhra. Dziś niemal każda posesja ma bowiem jakieś ogrodzenie, które jest dla właścicieli gwarancją bezpieczeństwa i symbolem dobrobytu. Drewniane płoty coraz częściej zastępowane są przez rozwiązania wykonane ze stali, które wyglądają bardzo nowocześnie. Co ważne, są trwałe i łatwe w konserwacji, przystępne cenowo, a w dodatku niektóre z nich można bez problemu zamontować samodzielnie.

Ogrodzenie pełni wiele ważnych funkcji: zapewnia prywatność, ochronę przed potencjalnymi złodziejami oraz dzikimi zwierzętami, a także stanowi wizytówkę domu. Dużą popularnością wśród inwestorów cieszą się obecnie rozwiązania ze stali, zwłaszcza te systemowe, które można zakupić w atrakcyjnej cenie i zamontować samodzielnie. Panele ogrodzeniowe są solidne i cechuje je minimalistyczny design. W dodatku w tej samej technologii może być wykonana także brama wjazdowa i furtka, jeśli chcielibyśmy nabyć je w komplecie. A to przecież duża wygoda, a także gwarancja, że każdy element ogrodzenia będzie idealnie ze sobą współgrał i pasował pod względem wizualnym.

Ażurowość w cenie

Dziś odchodzi się już od masywnych, pełnych ogrodzeń, które wpływają negatywnie na architekturę krajobrazu i budzą złe skojarzenia. Na czasie są zaś produkty ażurowe, które pięknie i dyskretnie wtapiają się w otoczenie. Kontakt z naturą jest obecnie w cenie. Dlatego na znaczeniu zyskują rozwiązania panelowe. Ich ogromną zaletą jest szybkość montażu – prefabrykowane panele ogrodzeniowe łączy się przy użyciu gotowych systemów. Taką pracę można wykonać z powodzeniem samodzielnie, oszczędzając na kosztach wynajęcia fachowca. Wystarczy wyrównać i oczyścić teren, a następnie zmierzyć i zaplanować kształt ogrodzenia, aby dokonać odpowiedniego zamówienia. Poszczególne elementy przymocowuje się do solidnie osadzonych słupków. Można także zrobić podmurówkę (bądź zakupić gotową), nawet dekoracyjną z kamienia.

Solidne, czyli na lata

Panel ogrodzeniowy to rozwiązanie łatwe w konserwacji – w przypadku uszkodzenia można wymienić tylko jedno zniszczone przęsło. Takie ogrodzenie, zakupione od sprawdzonego producenta, ma ponadto dużą odporność na korozję. Jeśli więc materiał jest pokryty specjalną powłoką i malowany proszkowo, to możemy mieć pewność, że cechuje się doskonałą jakością. Warto wybierać zwłaszcza produkty „made in Poland” i wspierać rodzimą gospodarkę. – Każdy nasz klient otrzymuje 5-letnią gwarancję antykorozyjną na produkty Fortlook, które są zawsze cynkowane ogniowo. A co najważniejsze, na rynku wyróżniamy się bardzo szybkim czasem realizacji zamówień. W ciągu 7 dni dostarczamy rozwiązania standardowe, a 14 dni przygotowywane według specyfikacji odbiorcy. Dzięki temu jesteśmy w stanie błyskawicznie reagować na potrzeby konsumentów, dla których czas jest najcenniejszą wartością. Panele mogą być pomalowane na dowolny kolor z palety RAL, a więc bez problemu dopasujemy je do stylistyki domu – tłumaczy Jarosław Danielski z Fortlook, firmy o w pełni polskim kapitale, produkującej m.in. ogrodzenia panelowe. Dzięki ażurowemu wykończeniu można przy konstrukcji posadzić pnące rośliny, które z czasem stworzą piękną zieloną przesłonę w miejscach, w których chcemy zyskać większą prywatność.

Z bramą i furtką w komplecie

W technologii paneli ogrodzeniowych może być także wykonana furtka oraz brama wjazdowa – zarówno w wersji przesuwnej, jak i dwuskrzydłowej, które można później bez problemu zautomatyzować. Coraz więcej osób stawia bowiem na inteligentny dom. – Ogrodzenie wygląda najładniej, gdy każdy jego element idealnie ze sobą współgra wizualnie. Dlatego warto wybierać panele ogrodzeniowe wraz z bramą i furtką od tego samego producenta, w komplecie – to przecież gwarancja spójnego designu. Zwróćmy także uwagę na kolorystykę – dobierając jeden kolor wiodący bądź powtarzalne motywy kolorystyczne, nie przesadzajmy jednak z ich ilością, a całość będzie prezentować się ciekawe – dodaje Jarosław Danielski.

Ogrodzenie to najważniejszy element otoczenia domu. Nic dziwnego, że grodzimy działki zazwyczaj już na początku inwestycji. Dobrze dobrane będzie cieszyć oczy i służyć nam przez długie lata. U polskich producentów znajdziemy wysokiej jakości rozwiązania panelowe w rozsądnej cenie, bo wydatków podczas budowy czy remontu domu i tak jest wiele, a więc warto oszczędzać, tylko „z głową”.