SMART brama garażowa. Jakie rozwiązania wybrać?

Garaż pełni wiele różnych funkcji – obok pomieszczenia dla samochodu, może być też przydomowym warsztatem, siłownią czy też spiżarnią. Dlatego warto dostosować go do własnych potrzeb i wyposażyć w automatyczny napęd. Jakie rozwiązanie wybrać, aby zyskać szybki i bezpieczny dostęp do garażowej przestrzeni?

W długie, zimowe wieczory chętnie zasiadamy przed ekranem telewizora, aby obejrzeć ulubiony film lub serial. Możliwość wygodnego dostępu do treści z Internetu, bez konieczności podłączania laptopa lub sięgania po tablet, dają nam telewizory SMART. Z pomocą takiego „sprytnego” urządzenia połączonego z siecią, oglądamy materiały video z popularnych aplikacji, przeglądamy i wysyłamy e-maile, czytamy wiadomości oraz komunikujemy się za pomocą mikrofonu i kamery. Dziś SMART mogą być już nie tylko telefony i telewizory czy inne domowe sprzęty, lecz także brama garażowa.

Bramo, otwórz się!

SMART brama garażowa to ciekawy wybór dla miłośników nowinek technologicznych, a przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo oraz szereg praktycznych korzyści, które szybko docenimy. Co istotne, nawet starszego typu konstrukcja może być sterowana za pomocą aplikacji w telefonie i zintegrowana z całym systemem SMART home – wystarczy zastosowanie odpowiednich rozwiązań.

Jakie benefity zyskujemy? Dzięki automatyzacji i możliwości bezdotykowej obsługi nie musimy już szarpać się ze skrzydłem bramy lub też wychodzić z samochodu przy ulewnym deszczu, żeby zaparkować auto pod dachem. Wystarczy użyć pilota lub skorzystać z aplikacji na smartfonie i dom szybko staje przed nami otworem. W każdej chwili sprawdzimy też, czy garaż jest zamknięty, zweryfikujemy, kto ostatni raz używał bramy, a także, praktycznie z dowolnego miejsca, udostępnimy pomieszczenie np. dla kuriera, który może pozostawić w nim przesyłkę. Dodatkowo, aplikacja umożliwia zdalny serwis bramy – fachowcy mogą więc bez konieczności wizyty u nas zmienić ustawienia i parametry oraz diagnozować urządzenie. Zautomatyzowany dostęp do garażu to również poprawa bezpieczeństwa – specjalna funkcja wykrywania przeszkód śledzi na bieżąco pracę skrzydła bramy i zatrzymuje jego działanie w momencie, gdy natrafi ono na przeszkodę.

Rozwiązanie dopasowane do potrzeb

Jaki produkt wybrać zatem, aby zautomatyzować bramę i cieszyć się komfortowym użytkowaniem garażu? W zależności od rodzaju i wymiarów bramy, możemy sięgnąć po odpowiedni napęd z funkcją SMART. Dla popularnych konstrukcji segmentowych sprawdzi się, np. siłownik elektromechaniczny BOTTICELLI, dostępny w ofercie marki BFT. Pasuje on niemal do każdej wysokości bramy i jest dostosowany nawet do bardzo intensywnego użytkowania. – Siłownik BOTTICELLI to oszczędność przestrzeni, dzięki małym rozmiarom instalacyjnym i wbudowaną centralą sterowania, która automatycznie „uczy się” wartości siły otwierania oraz zamykania. Szybki silnik zapewnia zaś redukcję czasu otwarcia – w zależności od modelu od 190 do 240 mm/s. To rozwiązanie zintegrowane z platformą komunikacji U-link, która jest „sercem” produktów BFT i umożliwia wygodne, zdalne sterowanie bramą garażową, a także innymi podłączonymi do systemu wyrobami – mówi Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT Polska.

Dzięki platformie U-link, wystarczy pilot lub zainstalowana w naszym telefonie aplikacja, aby cieszyć się SMART bramą garażową, a także dodać do systemu kolejne urządzenia. W ten sam prosty i bezpieczny sposób zyskujemy zdalny dostęp praktycznie do całej posesji – wyobraźmy sobie, że podjeżdżamy pod ogrodzeniem domu i z użyciem smartfona przesuwamy skrzydła bramy wjazdowej, a następnie ruchem palca po ekranie otwieramy garaż. Czy nie jest to wygodne? Zautomatyzować możemy również starsze modele bram, obsługiwane dotąd ręcznie. Trzeba tylko dobrać odpowiedni siłownik i powierzyć jego instalację fachowcom.