Spójna designem i jakością. Jak wybrać stolarkę, która zachwyci każdego?

Każdy właściciel mieszkania chce je stale unowocześniać i ulepszać na miarę swoich możliwości. Od czego zależy zatem wizerunek przestrzeni, w której mieszkamy? Ważna jest dbałość o wygląd wewnętrzny budynku, wyrażająca się w odnawianiu i aranżacji wnętrz. Równie istotna jak wnętrze budynku jest dbałość o jego elewację oraz nieodłączne elementy w postaci stolarki otworowej. To dzięki niej obiekt budowlany staje się domem. Bez okien, drzwi czy bramy garażowej mógłby pełnić co najwyżej funkcję piwnicy czy schronu. Podpowiadamy, jakie rozwiązania wybrać, jeśli myślisz o termomodernizacji.

Remont elewacji budynku, polegający na ociepleniu ścian zewnętrznych, to dobry moment na wymianę stolarki otworowej. Dlaczego warto zainwestować w nowoczesne, energooszczędne okna, drzwi i bramę garażową kompleksowo, w tym samym momencie? Zadbamy w ten sposób o spójny i elegancki design fasady domu. Unikniemy naruszania jej konstrukcji, co byłoby konieczne przy rozłożeniu prac na etapy. A w dodatku znacząco zwiększymy efektywność energetyczną obiektu, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na montaż warstwowy, nazywany „ciepłym”. W efekcie mniejsze zużycie energii przełoży się na oszczędności w budżecie domowym oraz korzyści środowiskowe, m.in. związane z niższą emisją gazów cieplarnianych. Dzięki takiej inwestycji poprawie ulegnie zatem nie tylko wygląd zewnętrzny domu, lecz także jego wydajność energetyczna.

D jak DOM

Dom budujemy z myślą o sobie i przyszłych pokoleniach. To w nim spędzamy miło czas, odwiedza nas rodzina, przyjaciele, a nasze pociechy – koleżanki i koledzy ze szkoły. Nic dziwnego, że chcemy, aby prezentował się doskonale pod względem wizualnym – powinien być przecież jak najlepszą wizytówką właścicieli, w myśl powiedzenia: jak Cię widzą, tak Cię piszą. Dlatego stale o niego dbamy i remontujemy.

Co zrobić, aby budynek lepiej wkomponował się w coraz nowocześniejsze otoczenie, stał się bardziej harmonijny architektonicznie? Wystarczy odnowić elewację i wymienić wysłużoną stolarkę otworową na innowacyjne, energooszczędne rozwiązania z tej samej linii – to klucz do sukcesu. Wówczas zyskamy pewność, że materiał, faktura, kolor i wzór okien, drzwi i bramy garażowej będą ze sobą w 100% spójne. W ten sposób produkty skompletujemy bez problemu u polskiego producenta stolarki otworowej, firmy WIŚNIOWSKI, która słynie z wysokiej jakości rozwiązań.

Home Inclusive to komplementarna oferta produktów dla domu. Bramy, okna, drzwi, a nawet ogrodzenia w jednym, harmonijnym designie, połączone funkcją inteligentnego sterowania smartCONNECTED dla idealnego efektu wizualnego i jeszcze większego komfortu użytkowania. Z naszego portfolio można wybrać wymarzone produkty i dopasować ich design do swoich upodobań. Dzięki temu stworzymy dom szyty na miarę naszych oczekiwań – tłumaczy Katarzyna Świderska, dyrektor marketingu WIŚNIOWSKI . – Bardzo dobrze będą się ze sobą komponować dla przykładu takie wyroby jak: super ciepła brama garażowa UniTherm, aluminiowe drzwi zewnętrzne CREO oraz okna PVC PRIMO  – dodaje. W trendach drzwi zewnętrznych są aktualnie minimalistyczne formy, geometryczne kształty czy linearne uchwyty. Na znaczeniu zyskują wyroby utrzymane w szarej kolorystyce. Takie rozwiązania znajdziemy bez problemu w ofercie marki WIŚNIOWSKI.

M jak MONTAŻ

Nawet najlepszy jakościowo produkt nie spełni deklarowanych przez producenta funkcji, jeśli zostanie źle zamontowany. Kolejnym krokiem, po wyborze wyrobów o wysokich parametrach i designie, jest zatem ich poprawne zainstalowanie. Opłaca się zlecić tę pracę profesjonalnej ekipie montażowej, która wykonana usługę zgodnie ze sztuką budowlaną i zaleceniami producenta. Warto rozważyć montaż warstwowy z użyciem taśmy paroszczelnych i paroprzepuszczalnych (tzw. ciepły), który przyniesie nam szereg korzyści. W połączeniu z energooszczędną stolarką osiągniemy najważniejszy cel, jaki jest mniejsze zapotrzebowanie budynku na energię, co jest jednoznaczne m.in. z obniżeniem kosztów jego eksploatacji. Ma to również znaczenie środowiskowe.

Co jakiś czas zachodzi potrzeba kompleksowej wymiany stolarki otworowej w domu. Inwestycja w nowe okna, drzwi czy bramę garażową to nie tylko duże wyzwanie pod względem montażowym, lecz także stylistycznym. Warto zakupić takie wyroby, które będą pozostawać ze sobą w jakościowej i stylistycznej harmonii, a następnie zadbać o ich dobry montaż. Wówczas dom będzie prezentował się efektownie, a my zyskamy wiele funkcjonalności, jakie daje nowoczesna stolarka otworowa.

***

Organizowana przez Związek POiD, ogólnopolska kampania społeczna „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” promuje wśród inwestorów indywidualnych ideę wymiany stolarki budowlanej i poprawy efektywności energetycznej budynków. Partnerzy Strategiczni kampanii to firmy: Aluprof, BFT, FAKRO, Hörmann, Klimas Wkręt-met, SOUDAL, Wiśniowski; Partnerzy Główni: Ponzio, PORTA; Partnerzy Wspierający: Amberline, Anwis, Baltica, Erkado, Glasslift, GU, Invado, Krispol, Oknoplast, Ronkowski, Roto, Stalprodukt Zamość, Winkhaus. Kampanii towarzyszą również patroni honorowi, merytoryczni i medialni, zaś w charakterze Ambasadorów wspierają ją profesjonalni monterzy.