Wymarzone drzwi wejściowe? Zaprojektuj je sam!

Ważnym elementem każdego domu są drzwi wejściowe, z których korzystamy codziennie. W ich przypadku trwałość, bezpieczeństwo i parametry termiczne powinny iść w parze z pięknym wyglądem. Dostępnych jest wiele gotowych wzorów i kolorów drzwi, ale to jeszcze nie wszystko – możemy je też zaprojektować samodzielnie.

Ładny dom zaczyna się od ładnych drzwi. To właśnie one stanowią wizytówkę budynku, są często pierwszym elementem, z którym stykają się domownicy i nasi goście. Ale jakie są wymarzone drzwi? Tutaj zdania mogą być podzielone, gdyż każdemu podoba się co innego. Na szczęście unikalny design drzwi wejściowych możemy łatwo stworzyć dziś samodzielnie, według swojego pomysłu, korzystając przy tym z setek inspiracji od producenta.

Zaprojektuj własne drzwi

Przy urządzaniu domu cenimy oryginalność i nieograniczone możliwości aranżacyjne. Podobnie jest przy zakupie drzwi zewnętrznych, gdzie dopasowujemy najlepsze rozwiązanie z bogatej palety barw i oklein, szerokiej gamy różnorodnych klamek i uchwytów, a także dodatkowych doświetli zapewniających dopływ naturalnego światła do wnętrza.

Możemy więc wybierać spośród gotowej oferty lub też iść o krok dalej i samodzielnie zaprojektować własny model drzwi. Taką możliwość zapewnia kolekcja drzwi zewnętrznych CREO firmy WIŚNIOWSKI. Są one wyjątkowo stabilne i odporne na odkształcenia. Poddane testom antywłamaniowym w prestiżowym laboratorium IFT Rosenheim, uzyskały certyfikaty w klasach antywłamaniowych RC2 oraz RC3. Gwarantują komfort akustyczny i energooszczędną konstrukcję – parametr przenikania ciepła od 0,8 W/m2K. Klient może wybierać spośród gotowych wzorów lub wykreować swój własny, unikalny projekt drzwi. Warto postawić np. na elegancki wzór z miedzianym inkrustacjami lub ultraodporne na zadrapania drzwi z poszyciem ceramicznym. W ten sposób ciepłe, bezpieczne i wytrzymałe drzwi zamknięte zostają w pięknej, niepowtarzalnej formie.

Modne drzwi wejściowe – postaw na aluminium

Praktycznie nieograniczone możliwości personalizacji drzwi wejściowych zapewnia aluminium – materiał lekki i plastyczny, a jednocześnie bardzo stabilny i odporny. Jeśli zastanawiamy się więc nad wyborem drzwi zewnętrznych do swojego domu, to dobrym rozwiązaniem są modele aluminiowe.

Aluminium jest też materiałem, który niemal w 100% można poddawać recyklingowi. Wykonane z niego drzwi to produkt na długie lata, który nie wymaga częstej wymiany, a jeśli zajdzie już taka konieczność, to materiał idealnie nadaje się do powtórnego wykorzystania. – Aluminiowe drzwi zewnętrzne CREO znalazły się na Liście „Zielonych Urządzeń i Materiałów” Instytutu Ochrony Środowiska Państwowego Instytutu Badawczego. To również drzwi bezpieczne w wysokiej klasie antywłamaniowej RC3, chroniące dom przed wizytą nieproszonych gości. Klasę antywłamaniową drzwi potwierdza certyfikat niezależnego instytutu ift Rosenheim – mówi Robert Mastalski, menedżer produktu w dziale rozwoju produktów stolarka stalowa, aluminiowa i PVC firmy WIŚNIOWSKI, która jest Partnerem kampanii „DOBRY MONTAŻ-Zadbaj o ciepły dom”. 

Drzwiami CREO można sterować również zdalnie, poprzez aplikację na smartfon. Zamiast pożyczać więc klucze rodzinie czy znajomym, którzy przyjeżdżają do nas na tygodniowy pobyt, istnieje możliwość utworzenia czasowego dostępu dla nowego użytkownika w aplikacji na telefon, z którym goście zyskują możliwość wygodnego otworzenia domu w dowolnym momencie.

Pełna harmonia – drzwi, okna, brama i ogrodzenie w jednym stylu

Pięknie i ciepłe drzwi wejściowe skutecznie chronią dom i stanowią jego wizytówkę, ale dla estetyki i komfortu korzystania z posesji ważne są też inne elementy: okna, brama oraz ogrodzenie. Możemy szukać ich osobno w różnych punktach sprzedaży. To jednak rozwiązanie czasochłonne, a przy tym trudno jest wtedy dopasować do siebie poszczególne produkty pod względem wyglądu i odpowiedniego montażu.

Optymalnym wyborem jest skorzystanie z kompletnej oferty i wybór wszystkich tych rozwiązań od jednego producenta. Wówczas mamy kontakt tylko z jednym dystrybutorem i jedną ekipą monterską, co w praktyce skraca czas realizacji inwestycji i ułatwia nam komunikację z wykonawcami. Także później, podczas użytkowania wyrobów odpowiedzialność za opiekę serwisową bierze na siebie tylko jedna firma.  Dzięki temu drzwi, okna, brama i ogrodzenie są w tym samym stylu i tworzą spójną wizualnie całość.

***

Partnerzy kampanii „DOBRY MONTAŻ Zadbaj o ciepły dom”: FAKRO, HÖRMANN, KLIMAS WKRĘT-MET, KRISPOL, LAHTI PRO, PROLINE, NYXON, PENOSIL, PORTA, SELENA, SOUDAL, STALPRODUKT-ZAMOŚĆ, WIŚNIOWSKI Patroni honorowi: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Fundacja na Rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii Patroni merytoryczni: Instytut Techniki Budowlanej, Narodowa Agencja Poszanowania Energii, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy Patroni medialni: Budnet.pl, Budowa.org, Budowlanematerialy.eu, Budownictwo.org, Budownictwo.co, „Buduj Energooszczędnie”, „Budujemy Dom”, „Dom Idealny”, Domszytynamiare.pl, Drzwi21.pl, Ekobudowanie.pl, „Ekspert Budowlany”, Kupdom.com.pl, „Kwartalnik OKNO”, „Ładny Dom”, Ladnydom.pl, „Manager Report”, „Monter Stolarki”, „Murator”, Muratorplus.pl, „Najciekawsze Projekty”, Obud.pl, Okna21.pl, Oknonet.pl, Pasywny-budynek.pl, „RBT Magazyn”, Receptynadom.pl, Stolarkabudowlana.eu, Stolarstwo.org, „Świat Aluminium”, „Świat Szkła”, Teraz-srodowisko.pl, Wybudujemy.com.pl

Strona internetowa kampanii: dobrymontaz.com

Fanpage kampanii na Facebook’u: https://pl-pl.facebook.com/dobrymontaz/